Samoobrona i techniki zwiększające bezpieczeństwo
Przemoc jest w Polsce, podobnie jak w innych krajach, jednym z problemów społecznych, który wymaga podejmowania szeroko zakrojonych działań przeciwdziałających temu zjawisku. Zmniejszenie skali przemocy, również w rodzinie w Polsce jest procesem wymagającym czasu, wysiłku, nakładów finansowych, zaangażowania wszystkich służb, a także zmiany świadomości społecznej. Nasz program w sposób elastyczny proponuje nowatorskie zajęcia, które pozwolą zapoznać się z kilkoma prostymi technikami z zakresu samoobrony, które mogą zostać wykorzystane w wielu różnych sytuacjach zagrożenia, wyposażyć uczestników w wiedzę na temat, jak unikać zagrożenia, nie dopuścić do siebie paniki lub jeżeli na to już za późno – jak skutecznie działać pod wpływem stresu. Pozwala na skuteczne wzmocnienie nie tylko bezpieczeństwa fizycznego, ale również psychicznego. W tej edycji pochylimy się również nad tematem depresji i problemów wynikających ze zwiększonej obecności dzieci i młodzieży oraz dorosłych w sieci ze względu na lockdown i zdalne nauczanie.
Przygotowaliśmy dla Was ogólnodostępne zajęcia sportowe, rekreacyjne i regenerujące z elementami patriotycznymi i dydaktycznymi na których przewidujemy minimum 600 osób.
Projekt dedykowany jest do dzieci, młodzież i dorosłych, przede wszystkim do dziewcząt i kobiet. Pozostałymi adresatami mogą być rodziny i seniorzy.
Więcej informacji u Animatora Orlika Szymon Wesołowskiego pod numerem telefonu 509075294. Zgłoszenia do 3 października.
„Obrona nie tylko na orliku 2022” to projekt organizowany przez Fundację Orły Sportu i dofinansowany ze środków budżetu państwa, których dysponentem jest Minister Sportu i Turystyki.